Koirajuoksun ja 1-koiran kärry SM 2017

Kansalliset luokat

Online tulokset

Lauantain online seuranta  |   Lauantain epäviralliset lopputulokset  |   Sunnuntain online seuranta  |   Sunnuntain epäviralliset lopputulokset  |   Viesti

Päivitetty: 13:17:00

SM DS1SM 1-koiran kärryluokka 3,7 km
SijoitusNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLähtöaikaMaaliaikaAikaNopeus (km/h)Ero
5.1Maija NivalaRPKKlkssRio10:0110:08:2007:2030,2700:22
4.2Teemu LojamoKVKSlkssCiri Cirin Amarok10:0210:09:1507:1530,6200:17
8.3Maria ViitahalmeKVKSlkssRova10:0310:10:3407:3429,3400:36
1.4Tuomas NotkoKSPKxDog riders YUR Liekki10:0410:10:5806:5831,8700:00
3.5Vesa-Pekka JurvelinRPKKlkssLMZ Batman10:0510:12:1307:1330,7600:15
2.6Petri KiiskiKVKSlkssRossi10:0610:13:1107:1130,900:13
7.7Kati Mansikkasalo-JurvelinRPKKlkssSpeedy10:0710:14:3307:3329,400:35
10.8Tanja IgnatiusUVUlkssSteele10:0810:15:3507:3529,2700:37
13.9Ripsa JärviSISUVAxSleepy10:0910:16:4707:4728,5200:49
6.10Sanna LipponenUVUlkssSimpson10:1010:17:3107:3129,5300:33
17.11Raisa HeiskanenUVUlkssThiro10:1110:19:3608:3625,8101:38
12.12Lassi HiltunenPOKSlkssSelene10:1210:19:4407:4428,7100:46
16.13Marko ViitahalmeKVKSlkssSpot10:1310:21:0808:0827,301:10
14.14Kirsi Mansikkasalo-LeinonenRPKKlkssRemu10:1410:21:5207:5228,2200:54
8.15Jorma SääskilahtiRPKKlkssRiia10:1510:22:3407:3429,3400:36
14.16Jasmin KöcherIKSYxRayek10:1610:23:5207:5228,2200:54
18.17Reima SaapunkiL-SVUxSimo10:1710:25:4708:4725,2801:49
11.18Markku HalisevaRPKKdDiamandin Infinita10:1810:25:4307:4328,7700:45
19.19Heidi TamminenAVEKshSnow Stranded Strong Kronos10:1910:28:1109:1124,1702:13
20.20Janne TamminenAVEKshKuureen Million Dollar Smile10:2010:29:5609:5622,3502:58
25.21Annamaija RiikonenALMAamAwsome Earth Star Deus Nix10:2110:35:0214:0215,8207:04
24.22Riikka NärhiALMAamTiquag's pok dine10:2210:34:2912:2917,7805:31
26.23Niina TanilaALMAamNuurvikin Snowy Nenana10:2310:50:4727:477,9920:49
21.24Janne HärkönenALMAamAtaciara vaahteramäen eemeli10:2410:34:1210:1221,7603:14
23.25Tarmo KivilahtiAVEKamHauenkuonon Kubistar10:2510:37:2812:2817,8105:30
22.26Petra PulkkanenAVEKamBEARVVIS NUNA NAGLIPOK10:2610:37:3711:3719,1104:39
SM DS1JSM 1-koiran kärryluokka 3,7 juniorit km
SijoitusNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLähtöaikaMaaliaikaTulosNopeus (km/h)Ero
1.27Jonna LipponenUVUlkssSmith10:4010:47:4707:4728,5200:00
3.28Aliina MäkinenIKSYlkssKarpaleton Simeon10:4110:48:5807:5827,8700:11
2.29Mirka SaapunkiL-SVUxRoope10:4210:49:5507:5528,0400:08
4.30Santeri KiiskiKVKSbpRuutipussi Ilmi10:4310:51:4408:4425,4200:57
6.31Aura SeppäläSHSshVetoava Comur10:4410:54:2610:2621,2802:39
5.32Ella PöllänenSHSshJÄÄN LUMON ASKJA10:4510:54:1009:1024,2201:23
DBKoirapyöräily 3,7 km
SijoitusNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLähtöaikaMaaliaikaTulosNopeus (km/h)Ero
1.33Erkki BürklandL-SVUshLumikiisan Beeta Myrsky10:5511:02:2707:2729,800:00
3.34Kirsi ImmonenKVKSlkssCharlotta-SH10:5611:03:5207:5228,2200:25
2.35Tuire Mikkonen-KalpioSRKssSaturain Right Moment10:5711:04:5107:5128,2800:24
6.36Raisa HeiskanenUVUshLumituulen Huurteinen Halla10:5811:07:1109:1124,1701:44
5.37Laura IireUVUxMaija10:5911:07:1208:1227,0700:45
4.38Katri PiiriläUVUbcKarjapaimenen Milo11:0011:07:5507:5528,0400:28
7.39Rami KurikkaAVEKamSalomaan Qimukti11:0111:13:1312:1318,1704:46
8.40Nanna KartelaALMAamJääpuikon Aurora11:0211:16:4514:4515,0507:18
DR88-koiran kärryluokka 3,7 km
SijoitusNroKilpailijaSeuraRotuLähtöaikaMaaliaikaTulosNopeus (km/h)Ero
1.41Jyri PylvänäinenSHDsh11:2211:30:4508:4525,3700:00
3.42Minna RäsänenL-SVUsh11:2411:37:5513:5515,9505:10
2.43Oona MäkiniemiSHSsh11:2611:37:2111:2119,5602:36
DR44-koiran kärryluokka 3,7 km
SijoitusNroKilpailijaSeuraRotuLähtöaikaMaaliaikaTulosNopeus (km/h)Ero
1.44Teemu LojamoKVKSlkss11:4011:47:1207:1230,8300:00
3.45Erkki BürklandL-SVUsh11:4111:48:4007:4028,9600:28
2.46Antti MäkiahoL-SVUsh11:4211:49:2907:2929,6700:17
4.47Tero AsulaL-SVUsh11:4311:51:1508:1526,9101:03
5.48Lasse ValoSHSsh11:4411:52:3308:3325,9601:21
6.49Sampsa Mäki-ArvelaL-SVUsh11:4511:53:4808:4825,2301:36
8.50Marjo MäkeläKVKSsh11:4611:55:3009:3023,3702:18
7.51Teemu ValkeavirtaKVKSsh11:4711:56:1709:1723,9102:05
9.52Kirsti ParikkaSHSsh11:4811:57:5609:5622,3502:44
10.53Mikko NurmiSHSsh11:4911:59:0510:0522,0202:53
11.54Jenni AnnalaSHSsh11:5012:00:5310:5320,403:41
12.55Mia MustonenSHSx11:5112:02:3911:3919,0604:27
SM DCMSM koirajuoksu miehet 3,7 km
SijoitusNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLähtöaikaMaaliaikaTulosNopeus (km/h)Ero
3.56Kai ImmonenKVKSlkssMake12:0012:12:1312:1318,1701:01
1.57Marko PunavaaraKVKSlkssJULUSSAS LMZ REX12:0112:12:1211:1219,8200:00
2.58Matti LaaksonenUVUxRydje12:0212:13:3711:3719,1100:25
5.59Jani TikkanenIKSYdTaikaviitan Vuoro-Veto12:0312:15:3712:3717,601:25
6.60Timo WaltariUVUlkssSteve12:0412:17:5113:5116,0302:39
4.61Tuukka TurkkaKVKSlabnouLintukarin Lasseviren12:0512:17:3412:3417,6701:22
7.62Ilja SoisaloUVUbcMyytin Entistä Ehompi12:0612:20:1914:1915,5103:07
8.63Vesa NiittylaaksoSuomen Beauceron ryBeauceRacron Lealia12:0712:22:5015:5014,0204:38
9.64Jukka-Pekka AhonenUVUxChaika12:0812:25:5617:5612,3806:44
SM DCWSM koirajuoksu naiset 3,7 km
SijoitusNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLähtöaikaMaaliaikaTulosNopeus (km/h)Ero
3.65Henna LappiKVKSlkssCiri Cirin Bekele12:1512:27:2112:2117,9800:13
4.66Heidi LiimatainenSDYlkssAcca12:1612:28:4812:4817,3400:40
2.67Hanna KaipiainenKVKSlkssJulussas Mfz Urho12:1712:29:1012:1018,2500:02
5.68Marika TiiperiRPKKxOlavi "Osku"12:1812:31:0713:0716,9300:59
7.69Jenna KankoPOKSlkssTRINKET12:1912:32:2213:2216,6101:14
8.70Jasmin KöcherIKSYxSisu12:2012:33:4713:4716,1101:39
13.71Riina SinervuoUVUxNoppa12:2112:39:5718:5711,7206:49
12.72Maria KurttioKSPKssEkhöjdens Ö'Sharma12:2212:39:5017:5012,4505:42
9.73Laura IireUVUxTarmo12:2312:37:2214:2215,4502:14
1.74Rita KarjalainenIKSYxHentta12:2412:36:0812:0818,300:00
10.75Elina KauppinenUVUshKide12:2512:39:4614:4615,0302:38
11.76Laura KetolaUVUbriardTosselin Villi Virnistys12:2612:42:2516:2513,5204:17
6.77Johanna PykäläinenJOSEPAxMamas Mad12:2712:40:1213:1216,8201:04
SM DCMVSM koirajuoksu miehet veteraani 2,2 km
SijoitusNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLähtöaikaMaaliaikaTulosNopeus (km/h)Ero
1.78Tero MäkinenIKSYlkssKarpaleton Simeon12:5713:03:4506:4519,5600:00
4.79Lassi HiltunenPOKSlkssSelene12:5813:05:3007:3017,600:45
5.80Hannu LuukinenKSPKlkssKolkinkosken DT Nagano12:5913:07:0608:0616,301:21
81Miska ArminenUVUssSaturain right moment13:00
2.82Vesa KokkonenSuomen Beauceron rybeauceTomeran Indie13:0113:08:1707:1718,1200:32
2.83Mika MustonenSuomen Beauceron rybeaucePikkujalon Flush13:0213:09:1707:1718,1200:32
SM DCWVSM koirajuoksu naiset veteraani 2,2 km
SijoitusNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLähtöaikaMaaliaikaTulosNopeus (km/h)Ero
4.84Camilla VehkojaPoValkssMico13:0713:14:4207:4217,1400:26
1.85Kirsi ImmonenKVKSlkssVäke13:0813:15:1607:1618,1700:00
2.86Maria ViitahalmeKVKSlkssLevi13:0913:16:2907:2917,6400:13
3.87Sanna LipponenUVUssZirnal Haselnut Martini13:1013:17:3507:3517,4100:19
5.88Teija JauhanenSDYdMayfirst with my mind13:1113:19:5608:5614,7801:40
SM DCJSM koirajuoksu nuoret 2,2 km
SijoitusNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLähtöaikaMaaliaikaTulosNopeus (km/h)Ero5:08:55
3.89Jonna LipponenUVUlkssSmith13:1813:24:4606:4619,5100:169:02151
2.90Eemeli MäkinenIKSYlkssKatajakankaan Nuuska-Muikkunen13:1913:25:4106:4119,7500:119:05143
4.91Aliina MäkinenIKSYlkssIsla13:2013:26:5606:5619,0400:269:47
1.92Patrik SiekkinenK-SPKYauspaiHazelmoor Empress Empathica13:2113:27:3006:3020,3100:00
5.93Lotta AhlströmSITirlterDevilish Gambling Man13:2213:29:1707:1718,1200:47
6.94Atte ÄijäläinenK-SPKYdEvinetin Van Damme13:2313:30:3107:3117,5601:01
7.95Henna NissinenUVUshRadai’s bad judgement13:2413:33:0909:0914,4302:39
DS1H1-koiran kärry harrastesarja 2,2 km
SijoitusNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLähtöaikaMaaliaikaTulosNopeus (km/h)Ero
2.111Hanna KaipiainenKVKSlkssNortin Don13:5013:54:3204:3229,1200:15
4.112Marika TiiperiRPKKlkssJulussas MFZ Lucky Luke13:5113:56:0105:0126,3100:44
5.113Camilla VehkojaPOVAlkssToorah13:5213:57:0405:0426,0500:47
1.121Jorma SääskilahtiRPKKdTaikaviitan Utopian Uhka13:5313:57:1704:1730,8200:00
6.122Sarianna VenäläinenSHSshArctic Power Hennessey Venom13:5413:59:4205:4223,1601:25
9.123Kira JääskeläinenUVUxPiitu13:5514:01:3106:3120,2602:14
10.131Sanna Aalto-bpFinn Noir Ingrid Bee13:5614:02:3606:362002:19
3.132Heini RuottuUVUsakpaiMusanterin Dummy13:5714:01:5004:5027,3100:33
14.133Michela KärkkäinenUVUshPoju13:5814:09:0911:0911,8406:52
141Miska ArminenUVUbcMäätilan Prinsessa Leia13:59
11.142Juuso VatanenSHSshSudensuukon The North Remembers14:0014:06:5706:5718,9902:40
13.143Ilpo HacklinALMAtiimasYUBRAJ DHUNGA MAHATMA-LA14:0114:09:0508:0516,3303:48
12.151Annamaija RiikonenALMAamMusikaalin Ruusunen14:0214:09:0207:0218,7702:45
8.152Petra PulkkanenAVEKamATACIARA KATTO-KASSINEN14:0314:08:5505:5522,3101:38
7.153Heidi TamminenAVEKamSalomaan Sitka14:0414:09:4705:4722,8201:30
DCHKoirajuoksu harrastesarja 2,2 km
SijoitusNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLähtöaikaMaaliaikaTulosNopeus (km/h)Ero
9.97Hanne-Mari PaloniemiUVUlapporRuskaroihun Riisin Rietas14:1514:25:3010:3012,5703:31
8.98Johanna IkonenALMAamNuurvikin Flaming Etna14:1614:25:4709:4713,4902:48
2.99Jutta TurkkaKVKSlkssCiri Cirin Borzakovski14:1714:24:3507:3517,4100:36
100Laura JortamaUVUnovnouMisavin Daniella14:18
7.101Mika Sihvo-whippePikkuliisan Sydämen valo14:1914:28:2109:2114,1202:22
5.102Laura IireUVUxAkiina's kitkat14:2014:28:0008:0016,501:01
4.103Mia Koskinen-xDaenerys14:2114:28:5107:5116,8200:52
6.104Annika Viitala-breton14:2214:31:0709:0714,4802:08
3.105Sami HolmströmUVUsakpaiArtzwinger Egemme14:2314:30:4707:4716,9600:48
1.106Mikko Kekäle-hovawaStelmo's Nimrod14:2414:30:5906:5918,900:00
DCY 2004 - 2006Pojat / tytöt 2005 - 2007 syntyneet 0,9 km
SijoitusNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLähtöaikaMaaliaikaTulosNopeus (km/h)Ero
1.161Miska IgnatiusUVUxKoda14:5514:59:0204:0213,3900:00
2.162Miro IgnatiusUVUirlterDevilish Gambling Man14:5615:00:0704:0713,1200:05
163
171
172
173
DCY 2007 tai myöhemmin Pojat / tytöt 2007 tai myöhemmin syntyneet 0,9 km
SijoitusNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLähtöaikaMaaliaikaTulosNopeus (km/h)Ero
2.181Justus LaaksonenUVUxRita14:5815:01:1803:1816,3600:01
1.182Henni HeiskanenUVUlkssRilla15:0015:03:1703:1716,4500:00
2.183Juho HeiskanenUVUshTuisku14:5915:02:1803:1816,3600:01
4.191Lucas AsulaSipoosh15:0115:04:3003:3015,4300:13
7.192Santeri Nevalainen-shMokka15:0215:07:2905:299,8502:12
6.193Ella PalsaKSKPYprahanrottakoiraKiki15:0415:09:1105:1110,4201:54
5.173Nea ÄijäläinenKSKPYdDemoni15:0315:07:0504:0513,2200:48
8.203Annariina PalsaKSKPYprahanrottakoiraKiki15:1815:26:3108:316,3405:14
DCY alle 7 - vuotiaatPojat / Tytöt alle 7-vuotiaat 0,1 km
NroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLähtöaikaMaaliaikaTulosNopeus (km/h)Ero
201Luka LehtiläUVUbriardRamos15:08
202Vilja Mäki-ArvelaSHSlapporElli15:3015:30:2900:2912,4100:00
203Annariina PalsaKSKPYprahanrottakoiraKiki15:11
211Emil NurmiUVUshJack15:10
212
213